wtorek, 10 listopada 2009

#50 Dior o Diorze po polsku
Zawsze uważałem ten wczesny okres, kiedy to człowiek rozwija swoją karierę, za najciekawszą część każdej autobiografii. Niestety, kiedy tylko opuści się już te lata i wejdzie w kolejny, bezpieczniejszy etap, zbyt często nie można już zrozumieć ani odtworzyć ambicji człowieka, którym się kiedyś było.
Christian DiorTeraz po polsku!
Tłumaczy Karolina Lea Żabierek --> dior-o-diorze.blogspot.com5 komentarzy:

Grenouille pisze...

łał, dzięęęki :D

jgn pisze...

podziwiam wytrwałość tłumaczki, ale zarazem zastanawiam się, jak to się ma do praw autorskich (choć umówmy się - nie jestem najlepszą osobą, by poruszać tę kwestię, bo sama naginam to prawo np. wykorzystując na blogu zdjęcia znalezione w internecie).

a książka ciekawa, np. opis wyjazdu do ameryki - cudo :)

greatstaystill pisze...

jeżeli coś rodzi się z podziwu i miłości, czymże jest prawo autorskie? ;)

Grenouille pisze...

jeśli chodzi o prawa autorskie to napisałam już do v&a i do kilku polskich wydawnictw, teraz czekam na odpowiedź. póki co umieściłam przy każdym poście dane dot. książki, a wpisy wzięłam w cudzysłów, co rzecz jasna nie rozwiązuje całkowicie problemu, bo pozwolenia na publikowanie póki co nie mam. jeśli przychodzi wam na myśl jakieś polskie wydawnictwo, które mogłoby być zainteresowane, tzn. publikuje coś w tej tematyce lub biografie, to piszcie (ja sie zgłosiłam do w.a.b., czarne, świat książki i pwn). miłej lektury

jgn pisze...

może Arkady? Oni wydali całkiem dużo książek związanych z modą.